صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، آبان ۱۵، ۱۳۹۱

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


 فراخوان کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت برای نجات جان زندانیان سیاسی زن

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه ای بتاریخ 13 آبان، نسبت به نجات جان نسرین ستوده، وکیل زندانیان سیاسی، و شمار دیگری از زندانیان سیاسی زن که در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می برند، فراخوان داد و از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق زنان خواست اعمال فشارها علیه زندانیان سیاسی بویژه زندانیان زن را محکوم نمایند.
 
این اطلاعیه اعلام نمود که خانم ستوده، وکیل ۴۷ساله، در اعتراض به اعمال فشارها و محدودیتهای ضدانسانی علیه خود و خانواده اش از جمله ممنوعیت خروج دختر 12 ساله اش، محرومیت دیدار با کودک خردسالش و ... از روز 26 مهرماه دست به اعتصاب غذا زده و در شرایط جسمی نامساعدی به سر می برد اما مسئولین زندان از رسیدگی درمانی به وی خودداری می کنند. خانم ستوده در شهریور 89 به خاطر دفاع از زندانیان سیاسی بازداشت و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به 6 سال حبس و 10سال محرومیت از وکالت محکوم شد.

این اطلاعیه افزود که در همین حال 9 تن دیگر از زنان زندانی سیاسی در زندان اوین در اعتراض به حمله و هتک حرمت زنان پاسدار و شکنجه گر و بازرسی اهانت بار آنان دست به اعتصاب غذا زده اند. گفتنی است که بر اساس گزارش هرانا یک زندانی سیاسی دیگر به نام محبوبه کرمی نیز به جمع اعتصاب غذا کنندگان پیوسته است. از سوی دیگر رژیم شدت پخش پارازیتها در سالن 12 زندان رجایی شهر را افزایش داده است. به نقل از هرانا 14 آبان طی چند روز گذشته تشدید پخش امواج پارازیتی که برای عدم برقراری ارتباط با موبایل در سالن 12 زندان رجایی شهر بکار گرفته می شود، باعث شیوع خشکی مخاط، دردهای عضلانی و سردرد در بین زندانیان سیاسی شده است.

 

24 تن طی 10 روز اعدام شدند   


رژیم حاکم بر ایران، 8 زندانی را در روز دهم آبان به طور جمعی در زندان اوین در تهران اعدام کرد. پیش از آن 16 زندانی در روزهای اول و سوم آبان در زندانهای قزوین و گوهردشت به دار آویخته شده بودند. صادق کوهی، 27 ساله، از زندانیان گوهردشت که در روز سوم آبان ماه، پس از تحمل 8 سال حبس اعدام شد، صرفاً به خاطر اعتراض به شکنجه های جسمی و توهین به خانواده اش و کتک زدن علی خادم، معاون زندان گوهردشت، اعدام شد. علی خادم شخصاً این زندانی را در حالی اعدام کرد که شاکی خصوصی رضایت داده بود. دبیرخانه شورای ملی مقاومت در اطلاعیه 12 آبان خود ضمن انتشار خبر اعدام 24 تن در 10 روز افزود که شمار اعدامها در سراسر ایران به منظور تشدید فضای رعب و وحشت و برای جلوگیری از انفجار خشم مردم به نحو بی سابقه یی افزایش یافته است به حدی که معاون دادستان قزوین اعلام کرد: «تعداد اعدام شدگان 20 ماه اخیر در قزوین از مجموع 20 سال گذشته بیشتر بوده است».

 


بدستور قاضی در انتاریو، اموال رژیم ایران، از جمله سفارت رژیم در اتاوا و مرکز فرهنگ سابق در شهر تورنتو مسدود شد

روزنامه نشنال پست چاپ کانادا اول نوامبر گزارش داد به دستور دادگاهی در کانادا اموال رژيم ايران از جمله سفارت اين رژيم در اتاوا و مرکز فرهنگی سابق رژيم در شهر تورنتو مسدود شد. بنا به اين گزارش اين اموال به حکم دادگاهی در انتاريو در ارتباط با شکايت يک خانواده آمريکايی مسدود شده است. اين خانواده رژيم ايران را متهم کرده بود که در انفجاری که ده سال پيش در دانشگاه هيبرو در بيت المقدس روی داد، و باعث کشته شدن مارلا بنت شد، دست دارد. دادگاه آمريکايی، دستگاه اطلاعاتی رژيم ايران را به پرداخت 13ميليون دلار غرامت محکوم کرده بود.
 

از ورود متخصص اندام مصنوعی و خودروی مواد غذایی به لیبرتی جلوگیری شد

شورای ملی مقاومت در اطلاعیه شماره 58 خود از وضعیت لیبرتی، 12 آبان اعلام نمود که روز چهارشنبه 10 آبان نیروهای عراقی به دستور صادق محمد کاظم، از ورود متخصص اندام مصنوعی، که طبق توافق قبلی برای رسیدگی به نفرات مجروح به لیبرتی رفته بود، جلوگیری کردند و مجروحان و معلولان بار دیگر از دریافت خدمات فوق العاده ضروری محروم شدند. همزمان نیروهای عراقی از ورود دوچرخه و سه چرخه های خریداری شده جهت استفاده معلولان به داخل لیبرتی نیز جلوگیری کردند. این اطلاعیه افزود که در روز پنجشنبه 11 آبان نیروهای عراقی از ورود وانت بار مواد غذایی و تره بار جلوگیری کردند و بسیاری از مواد غذایی بدلیل معطل شدن این خودرو برای ساعتها در ورودی لیبرتی، فاسد شدند.

 
با آغاز فصل سرما رژیم کمکی به زلزله زدگان آذربایجان نمی کند

بر اساس گزارشهای منتشر شده کارگزاران رژیم در سازمان هلال احمر، کنسروهای اهدایی را برای فروش وارد بازار تبریز کرده اند. از سوی دیگر روزنامه حکومتی همشهری، 6 آبان نوشت که نماینده اهر از کامل پرداخت نشدن وام به مردم زلزله زده انتقاد کرد. این درحالیست که رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرایی شدن ارائه وام 2 میلیونی بلاعوض به زلزله زده ها سخن گفت. الله وردی دهقانی عضو مجلس رژیم گفت که هنوز حجم زیادی از خانه های روستایی و شهری در بخشهای مختلف مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی بلاتکلیف هستند. 70 روز از زلزله می گذرد و اسکال موقت بیش از 45روز نمی تواند دوام بیاورد. رئیس شورای شهر ورزقان نیز گفت که تاکنون بنیاد مسکن هیچ کانکسی را به زلزله زدگان این شهرستان نداده و هیچ خانه ای هم پی ریزی نشده است و تنها تعدادی از خیران به چهارخانوار کانکس اهدا کرده اند"یک عده آمدند، بردند و خوردند و..."

به نقل از سایت مجاهدین خلق، معاون اول احمدی نژاد، در واکنش به اظهارات جناح رقیب،  به چند نمونه از دزديهای کلان توسط باندهای حکومتی اشاره کرد و گفت: يک فرد می خواهد پتروشيمی بسازد 10ميليارد خرج کرده اما 100ميليارد گرفته، نمی دانيم 90ميليارد را چه کرده است؟  وی افزود: امروز ما ميلياردها دلار به وارد کنندگان پول داديم. صادرکنندگان از يارانه ها و امکانات اين مملکت استفاده کردند و اجناس را صادر کرده اند کسی نمی داند چه اتفاقی افتاده است. ما ارز 1050 تومانی داديم اما 1800 و 2000 تومان فروخته شد. این منبع خاطرنشان کرد که  رحيمی معاون اول احمدی
نژاد خود نيز به دليل دزدی و فساد گسترده در بيمه ايران پرونده قطوری در قوه قضاييه رژيم دارد.