صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، بهمن ۲۴، ۱۳۹۰


کانون وکلای انگلستان برای اقدام درباره کمپ «زندان» یا لیبرتی به کمیساریای عالی پناهندگان فراخوان داد
کانون وکلای انگلستان و ولز، کميسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد را فرا می خواند که قدم به جلو بگذارد و مطمئن شود که ساکنان کمپ اشرف در عراق به اجبار به يک مکان جديد، که «مانند زندان» است، منتقل نشوند.
تصميم نوری مالکی نخست وزير عراق برای انتقال
3400 تن ساکنان کمپ اشرف به يک محل ديگر، به نام کمپ ليبرتی، جايی که نگرانيها درباره فقدان سيستم فاضلاب، شرايط بسيار محدود و اينکه ساکنان مجاز به ترک کمپ نيستند، کماکان وجود دارد، و جايی که دور تا دور آن يک ديوار 4 متری کشيده شده، به شدت از سوی کانون وکلای انگلستان و ولز مورد انتقاد قرار گرفته است.
کانون وکلا می گويد تصميم مالکی برای انتقال ساکنان اشرف، که در سالهای اخير هدف حملات بی جهت مالکی قرار گرفته اند، به کمپ جديد، حقوق بشر بين المللی را نقض می کند و از اين رو، کانون وکلای انگلستان و ولز، کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد را فرا می خواند که بر خواسته اش مبنی بر اينکه هرگونه جابه جايی به بيرون کمپ اشرف بايد داوطلبانه، و با آزادی تردد، باشد ايستادگی کند.    
پرفسور سارا چندلر، رئيس کميته حقوق بشر کانون وکلا گفت: «نخست وزير عراق با انتقال ساکنان کمپ اشرف به کمپ ليبرتی در آستانه يک نقض عمده قانون حقوق بشر بين المللی قرار دارد. حتی اگر آنها داوطلبانه بروند، هيچ گونه آزادی تردد در کمپ جديد ندارند و از آنجايی که ساکنان به وکلايشان، ديدار با خانواده هايشان، يا حتی خدمات پزشکی دسترسی نخواهند داشت؛ کمپ ليبرتی هر چيزی می تواند ناميده شود مگر يک کمپ آزادی، زيرا بيشتر، مانند يک زندان است». «علاوه بر اين، هيچ امکاناتی برای معلولانی که بسياری از آنها در حملات نيروهای مسلح مالکی به اشرف در ژوئيه
۲۰۰۹ و آوريل ۲۰۱۱ مجروح شده اند، وجود ندارد». پرفسور سارا چندلر افزود: «ساکنان کمپ اشرف در اين لحظه با يک انتخاب ظالمانه روبه رو هستند: يا در کمپ اشرف بمانند و با خشونت و بی رحمی بيشتر روبه رو شوند، يا به جايی بروند که آنها را از هرگونه شأن يا استاندارد قابل قبول زندگی محروم می کند. چنين چيزی به سختی می تواند «يک انتخاب» باشد».

 انفجار در مراسم  22 بهمن

سایت ایران پرس نیوز 22 بهمن 90 خبر داد که درساعت 9 بامداد صدای انفجاری از حوالی خیابان انقلاب و نزدیک پایگاه بسیج مقداد و دانشگاه شریف تهران شنیده شده است. این منبع افزود: رسانه های جمهوری اسلامی تا ساعت 11 صبح هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده اند اما رفت و آمد آمبولانس ها و ماشین آتش نشانی به محل گسترده است. دقایقی پس از انفجار نیز پلیس ضد شورش در محل مستقر شد و رفت و آمدها به نزدیکی محل انفجار مقدور نیست. دسته ای از ساکنین منطقه شنیده شدن صدای انفجار را تایید می کنند اما تا این ساعت ورود به آن منطقه برای شهروندان عادی مقدور نیست و فقط از آشفتگی و دستپاچگی نیروهای رژیم می توان وقوع یک اتفاق را حدس زد. خبرگزاری حکومتی مهر با تیتر “حادثه مربوط به ترکیدن بادکنک تبلیغاتی بود“ نوشت: مرکز اطلاعرسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیهای اعلام کرد که حادثه روی داده در مسیر راهپیمایی 22 بهمن تهران مربوط به ترکیدن بادکنک تبلیغاتی بوده است. در رابطه با سالگرد انقلاب 22 بهمن و بنا به گزارش سایت مجاهدین خلق، مردم مناطق مختلف تهران نمايش سالگرد انقلاب 22 بهمن را که با سر دادن شعار الله اکبر از سوی ماموران ساندیسی رژیم اجرا شد را با فرياد مرگ بر خامنه ای بهم زدند. این منبع افزود که بر اساس گزارشها، مطابق اعلام و تبليغات گسترده رژيم شماری از ماموران سانديسی در تهران از جمله در منطقه نارمک و ميدان رضاييها از پنجره های خود سرک کشيده و قصد سردادن الله اکبر داشتند، که مردم با شعارهای مرگ بر خامنه ای و مرگ بر ديکتاتور، اين نمايش را با شکست مواجه کردند و آنها را به عقب راندند. در منطقه نارمک مرگ بر ديکتاتور آن قدر وسيع بود که شعارهای ماموران رژيم، تحت الشعاع آن قرار گرفت و خاموش شد. سایت سازمان مجاهدین در خبری دیگر نوشت که پاسدار احمدی نژاد، سخنران نمايش حکومتی 22 بهمن، که با کسادی بی سابقه برگزار شد، رکوردهای جديدی از دروغها و دعاوی بی دنده و ترمز بر جای گذاشت. احمدی نژاد، در حالی که بحران اختلاسهای چند هزار ميلياردی، و فساد و چپاول حکومتی سراپای رژيم را درهم ريخته است، مدعی شد دزدی و ريخت و پاش در رژيم به صفر رسيده و حکومت آخوندها پاکترين دولت جهان است.
پاسدار احمدی نژاد، رژيم را که به رغم منابع نفتی از وارد کنندگان و نيازمندان بنزين است، و درعين حال با تحريم نفتی و مالی رو به روست، صادر کننده اصلی بنزين و گازوييل اعلام کرد.
در صحنه جهانی نیز 22 بهمن که معمولا استفاده های سیاسی بسیاری برای رژیم داشت، با کسادی روبرو گردید. خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: رويتر تا ظهر امروز هيچ گونه پوششی به راهپيمايی مردم ايران نداد، آسوشيتدپرس گزارشی درباره شرکت گسترده مردم در بخش انگليسی خود مخابره نکرد و خبرگزاری فرانسه جمعيت ميدان آزادی و خيابانهای اطراف را 30 هزار نفر برآورد کرد. از سوی دیگر سازمان مجاهدین خلق در اطلاعیه 10 بهمن خود، مردم را به اعتراض و قیام برای آزادی در بهمن و اسفند فراخواند. در این اطلاعیه از جمله آمده است: سازمان مجاهدين خلق ايران بهمن و اسفند را تا چهارشنبه آتشين آخر سال، ايام در هم شکستن شعبده انتخابات آخوندی اعلام می کند و به اعتراض و قيام، به توفان خشم و خروش، و به ايستادگی تمام عيار عليه نظام ننگين ولايت در سراسر ميهن، فرا می خواند. 

زلزله 4.7 ریشتری، دماوند را لرزاند
به گزارش خبرگزاری حکومتی فارس در ساعت 12:30 روز شنبه 21 بهمن 90 زمینلرزه 4.7 ریشتری شهرستان دماوند در شرق استان تهران را لرزاند. نورمحمدی مسئول کمیته بحران شهرستان دماوند گفت که تاکنون خسارتی از این حادثه طبیعی به کمیته بحران فرمانداری شهرستان دماوند اعلام نشده است.پس از حذف یاهو و جی میل، رژیم ایران حتی ایمیل ملی را هم نمی تواند تحمل کند
بنا به گزارش مشرق، دهها ميليون کاربر ايراني که دسترسي آنها از روز پنجشنبه 20 بهمن به خدمات رايانهاي (ايميل) مسدود شده است، علاوه بر نداشتن دسترسي به سرويسدهندههاي خارجي، امکان استفاده از رايانامه ملي را هم ندارند. آگاهان سیاسی بر این باورند که در سالگرد انقلاب ضد سلطنتی 22 بهمن، رژیم در وحشت از قیام مردم اقدام به مسدود کردن ایمیلها کرده است.  سعيد مهديون مديرعامل شركت فناوري اطلاعات رژیم پيش از اين با اشاره به بسته شدن سرويس "جي ميل" گفته بود: درباره بسته شدن اين سرويس، هر كسي اعتراضي داشته باشد بايد به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منتقل كند ولي از نظر بنده، اين يك فرصت حساب ميشود و بايد مردم كشور به سمت ايميل ملي هدايت شوند.