صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۸۹

چند خبر

دو نفر در مریوان و یک نفر در مهاباد در تظاهرات روز اول اسفند کشته شدند

سایت همبستگی ملی گزارش داد: در جریان تظاهرات و درگیری مردم مریوان با نیروهای رژیم، روز گذشته، دو نفر بنامهای علیرضا محمدی ۱۸ الی ۲۰ ساله و اکبر کریمی ۲۰ ساله توسط ماموران حکومتی کشته شدند و ۱۵ نفر نیز زخمی شدند. در این تظاهرات تعداد زیادی از مردم نیز دستگیر شدند که آمار آن مشخص نیست. در مهاباد نیز در جریان تظاهرات مردم یک زن که برای تظاهرات به خیابان آمده بود بر اثر ضربات ماموران رژیم به قتل رسید. آمار زخمیها و دستگیرشدگان مشخص نیست. این خبرگزاری گفت: مردم مهاباد اعلام کرده اند که روز چهارشنبه در اعتراض به کشتار رژیم دست به راهپیمایی خواهند زد.

حامد نورمحمدی، دانشجو، توسط ماموران حکومتی در اول اسفند کشته شد

بر اساس گزارش سایت بی بی سی، وب سایت دانشجو نیوز نوشته است، حامد نورمحمدی، دانشجوی سال چهارم رشته زیست شناسی دانشگاه شیراز، روز یکشنبه ۱ اسفند و "در حال فرار از دست ماموران امنیتی و بسیجی" کشته شده است. دانشجونیوز به نقل از شاهدان عینی نوشته است که حامد نورمحمدی، اهل خرم آباد و ساکن خوابگاه دستغیب دانشگاه شیراز، "از پل روگذر حد فاصل میدان دانشجو و میدان نمازی توسط ماموران امنیتی به پایین پرت شده و پس از برخورد ماشین در سطح خیابان پایین (خیابان ساحلی) جان خود را از دست داده است". وب سایت جرس، نیز مشابه این روایت را از قول شاهدان عینی گزارش کرده است. این درحالیست که محمد موذنی، رئیس دانشگاه شیراز، در گفتگو با خبرگزاری فارس ضمن تایید کشته شدن حامد نورمحمدی در روز اول اسفند گفت که او در تجمعات شرکت نداشته و دلیل مرگ آقای نورمحمدی را "تصادف با یک دستگاه خودروی سواری شخصی" اعلام کرد.!


مردم لیبی آزاد شدن شهر بنغازی را جشن گرفتند

امروز دوم اسفند، در شهر بنغازی لیبی، تظاهرکنندگان تصرف شهر بنغازی را جشن پیروزی گرفتند. به گزارش اسکای نیوز، دوم اسفند، جمعی از ارتشی ها که به تظاهرکنندگان پیوسته اند به آنها کمک میکنند و انبارهای سلاح را تخلیه و به تظاهرکنندگان تحویل میدهند. حداقل سیصد نفر در جریان سه روز تظاهرات در بنغازی کشته شدند. بر اساس گزارشات، تظاهرکنندگان بعد از تصرف بنغازی به سوی تریپولی(طرابلس پایتخت لیبی) رفتند و تظاهرات و اعتراض در تریپولی را شروع کردند. در تریپولی پایتخت لیبی، تظاهرکنندگان خشمگین به ساختمان تلویزیون دولتی حمله کرده و آن را تخریب کردند. همچنین تظاهرکنندگان به بسیاری از ساختمانهای دولتی در پایتخت حمله کردند و آنها را به آتش کشیدند. در خبری دیگر نماینده لیبی در اتحادیه عرب، در اعتراض به سرکوب معترضان استعفا داده است. لیبی در حالی حاضر ریاست اتحادیه عرب را بر عهده‌ دارد و قرار است ریاست اتحادیه عرب را در ماه مارس به عراق تحویل بدهد.